Články o ženském hokeji

První sraz české reprezentace žen v nové sezoně
Česká hokejová reprezentace žen se poprvé v nové sezoně sešla v Praze. V rámci jednodenního kempu holky absolvovaly fyzické testy. První velká akce čeká svěřenkyně trenéra Nováka na konci srpna v Hodoníně, kde je na programu turnaj čtyř zemí.
IIHF Women’s High-Performance Camp za účasti 13 zástupců Českého hokeje
IIHF Women’s High-Performance Campu ve finském Vierumäki se zúčastnilo celkem 13 zástupců a zástupkyň Českého hokeje z různých pozic a projektů (hráčky, rozhodčí, trenéři, manažeři atd.). Podívejte se na souhrnné video z akce organizované Mezinárodní hokejovou federací.
Nejmladší česká reprezentace veze z evropského šampionátu stříbro
Česká reprezentace žen do 16 let úspěšně absolvovala poslední akci sezony. Svěřenkyně trenéra Heindla rozjely ve Finsku vítěznou sérii, která po pěti zápasech skončila až ve finále na hokejkách stejně starých Finek. I stříbro je ale pro mladé Češky úspěch.
Poslední turnaj v sezoně pro nejmladší reprezentaci žen
Česká reprezentace žen do 16 let odcestovala do Finska, kde ji čeká Ice Hockey U16 Women’s European Cup. Svěřenkyně trenéra Heindla vyzvou postupně Maďarsko, Rakousko, Japonsko a Finsko. Na závěr je ještě čeká utkání o umístění.
Hokejistky Slavie Praha počtvrté v řadě slaví titul v nejvyšší soutěži žen
Hokejistky pražské Slavie nadále potvrzují svou dominanci v nejvyšší tuzemské soutěži. Poté, co si ve finále dvakrát poradily s houževnatou Karvinou, zapsaly čtvrtý triumf za sebou. Stříbro tak berou karvinské hráčky. Příslušnost mezi extraligovou elitou si pro příští ročník udržel Litvínov, který skvěle zvládl prolínací soutěž. V první lize bude pokračovat ESA, v rozhodujícím utkání udolala karlovarské Dračice.
Tři zápasy, dvě výhry. České reprezentantky do 16 let mají za sebou přátelské zápasy proti Japonkám
Nejmladší česká reprezentace žen odehrála domácí trojzápas proti stejně starým Japonkám. Svěřenkyně trenéra Henidla v Roudnici nad Labem mají za sebou tři vyrovnané duely, z kterých dvakrát odcházely jako vítězky. Pouze v úterní zápase se po výhře na nájezdy radovaly soupeřky.
Lovosice hostily Global Girls‘ Game, byly u toho i české reprezentantky
Stejně jako loni se i letos po celém světě uskutečnila pod záštitou IIHF akce s názvem Global Girls‘ Game, tedy Světový dívčí zápas. O víkendu 10. a 11. března se tak po celém světě, od Nového Zélandu až po Kanadu, uskutečnilo v rámci této akce 37 dívčích utkání. Český svaz ledního hokeje uspořádal zápas v neděli v rámci otevřeného tréninku dívčí reprezentace do 16 let v Lovosicích.
Nejmladší česká reprezentace žen vyzve v Roudnici třikrát Japonsko
V březnu má většina reprezentačních výběrů volno, což ovšem neplatí pro výběr českých hokejistek do 16 let. Svěřenkyně trenéra Heindla čeká na zimním stadionu v Roudnici nad Labem trojzápas proti stejně starým Japonkám.
Nejmladší česká reprezentace žen skončila na turnaji v Huttwilu druhá
Vcelku povedený turnaj mají za sebou české reprezentantky do 16 let. Na turnaji ve švýcarském Huttwilu v pohodě zvládly první dva zápasy a ve třetím duelu jim stačilo jakýmkoliv způsobem porazit Němky. Zápas ale nakonec svěřenkyně trenéra Heindla prohrály a zpět do České republiky si přivezly pohár za druhé místo.
První místo! České reprezentaci žen turnaj v Klagenfurtu vyšel
Tři zápasy, tři výhry. Taková je bilance české reprezentace žen na turnaji v rakouském Klagenfurtu. Svěřenkyně trenéra Nováka porazily postupně Slovensko, Německo a domácí výběr. Poslední turnaj sezony tak nemohou hodnotit jinak než pozitivně.