Články o ženském hokeji

Nejmladší reprezentace žen vyhrála oba zápasy na německé půdě
Česká reprezentace žen do 16 let vstoupila do sezony 2018/2019 dvěma těsnými výhrami nad Německem. V Selbu se nejvíce dařilo dvojici Habartová-Bartáková, obě hráčky se dokázaly prosadit jak ve čtvrtek, tak v pátek.
Nejmladší reprezentace žen odehraje první dva zápasy v sezoně
Česká reprezentace žen do 16 let odehraje první dva zápasy v sezoně 2018/2019. Svěřenkyně trenéra Heindla odcestovaly do německého Selbu, kde je ve čtvrtek a v pátek čekají dva zápasy proti stejně starému místnímu výběru.
České reprezentantky obsadily na turnaji v Hodoníně třetí místo
První díl nového turnajového formátu Euro Hockey Tour v ženském hokeji dospěl úspěšně do svého konce. V Hodoníně se nejvíce dařilo Finkám, které s osmi body ovládly celkovou tabulku turnaje. České reprezentantky díky úvodní výhře na Ruskem obsadily konečné třetí místo.
České juniorky vezou z turnaje na Slovensku stříbro
Povedený turnaj mají za sebou české hokejistky do 18 let. Svěřenkyně trenéra Zuziaka sice na úvod nestačily na Japonky, v dalších dvou zápasech proti Slovensku a Finsku si ale spravily chuť a nakonec obsadily celkové druhé místo.
Česká reprezentace žen se představí domácím fanouškům v Hodoníně
Ženský hokej zahájí nový projekt Euro Hockey Tour v České republice. Fanoušci budou moct od čtvrtka do soboty v Hodoníně vidět ten nejlepší evropský ženský hokej. Svěřenkyně trenéra Nováka se utkají postupně s Ruskami, Finkami a Švédkami. Všechny zápasy budete moct sledovat na HokejkaTV.
České juniorky zahajují turnajovou sezonu na Slovensku
České reprezentantky do 18 let se přesunuly do slovenského Púchova, kde je čeká turnaj čtyř zemí. Svěřenkyně trenéra Zuziaka vyzvou Japonky, Rusky a domácí Slovenky.
První dva zápasy české osmnáctky pod vedením trenéra Hadamczika
První dva zápasy v sezoně čekají českou reprezentaci do 18 let. Trenér Alois Hadamczik zažije letošní premiéru na lavičce české osmnáctky ve Švýcarsku, kde jeho výběr vyzve dvakrát stejně starý domácí tým. V Romanshornu to bude pro české mladíky zároveň generálka na prestižní Hlinka Gretzky Cup.
Český hokej přivítal rozšíření ženského turnaje na zimních olympijských hrách
Český hokej přivítal rozhodnutí výkonného výboru MOV o rozšíření počtu účastníků ženského hokejového turnaje na zimních olympijských hrách z 8 na 10. Rozšíření bylo schváleno na základě návrhu Mezinárodní hokejové federace, jejíž výroční kongres učinil stejný krok v rámci mistrovství světa již dříve.
První sraz české reprezentace žen v nové sezoně
Česká hokejová reprezentace žen se poprvé v nové sezoně sešla v Praze. V rámci jednodenního kempu holky absolvovaly fyzické testy. První velká akce čeká svěřenkyně trenéra Nováka na konci srpna v Hodoníně, kde je na programu turnaj čtyř zemí.
IIHF Women’s High-Performance Camp za účasti 13 zástupců Českého hokeje
IIHF Women’s High-Performance Campu ve finském Vierumäki se zúčastnilo celkem 13 zástupců a zástupkyň Českého hokeje z různých pozic a projektů (hráčky, rozhodčí, trenéři, manažeři atd.). Podívejte se na souhrnné video z akce organizované Mezinárodní hokejovou federací.