Články o národních týmech

Tři zápasy - tři výhry. Česká sedmnáctka úspěšně vstoupila do nové sezony
Po dvou výhrách české dvacítky si se soupeřem ze Švýcarska poradila i česká reprezentace do 17 let. Svěřenci trenéra Berana odehráli tři duely v Romanshornu a stejně starý domácí výběr porazili 4:2, 5:2 a 6:3.
Česká dvacítka zvládla oba úvodní zápasy sezony
Úspěšný start do sezony 2018/2019 má za sebou česká reprezentace do 20 let. Svěřenci trenéra Varadi sice v obou duelech proti Švýcarům v Brně prohrávali, ale vždy se dokázali zvednout a zápas otočit. Další zápasy čekají český tým už příští týden ve finském Vierumäki.
Česká sedmnáctka odehraje první tři zápasy v sezoně na švýcarské půdě
První tři zápasy sezony před sebou má česká reprezentace do 17 let. Svěřenci trenéra Berana odcestovali do švýcarského Romanshornu, kde je čekají přípravné duely proti stejně starému domácímu výběru.
Českou dvacítku čekají první zápasy v sezoně, v Brně vyzve Švýcary
Česká reprezentace do 20 let se sešla v Brně ke druhému letnímu kempu v sezoně 2018/2019. Svěřence trenéra Varadi zde zároveň čekají i první dva přípravné zápasy. V pondělí a úterý vyzvou stejně staré Švýcary.
Česká reprezentace do 18 se poprvé sešla pod vedením kouče Hadamczika
Poprvé v sezoně pod vedením trenéra Aloise Hadamczika se sešla česká reprezentace do 18 let. Na kempu v Kravařích nechyběl ani asistent trenéra a bývalý vynikající obránce Marek Židlický a další bývalý reprezentant a v současnosti asistent trenéra Radek Bělohlav. Českou osmnáctku čeká ještě v červenci jeden přípravný kemp a dvojzápas ve Švýcarsku. V srpnu potom čeští mladíci zamíří do Edmontonu na prestižní Gretzky Hlinka Cup 2018.
Nejmladší reprezentace mužů se poprvé v sezoně sešla v Třemošné
Trenér Petr Haken svolal na červen první sraz české reprezentace do 16 let. Zcela nový tým se sešel poprvé v Třemošné, kde absolvoval i první tréninkovou jednotku na ledě. České mladíky čeká první turnaj na konci srpna v Salzburgu, do té doby se sejdou ještě k jednomu krátkému soustředění v Třemošné.
Asistentem trenéra reprezentace bude Robert Reichel, trenérem brankářů Zdeněk Orct
Výkonný výbor ČSLH schválil na svém dnešním jednání další členy realizačního týmu reprezentace České republiky. Trenérem národního mužstva byl již dříve jmenován Miloš Říha a generálním manažerem Petr Nedvěd.
První letní kemp reprezentace U17 sezoně 2018/2019
První kemp v sezoně 2018/2019 má za sebou česká reprezentace do 17 let. Svěřenci Karla Berana se sešli v polovině června v Třemošné a začali se připravovat na sezonu, jejíž vrchol je na programu v listopadu, kdy čeští mladíci odcestují do USA na World U17 Hockey Challenge.
David Pastrňák obhájil loňský triumf v anketě Zlatá hokejka
Loni se stal nejmladším vítězem Zlaté hokejky, teď David Pastrňák triumf obhájil. Útočník Bostonu vyhrál 50. ročník ankety o nejlepšího českého hokejistu, s náskokem 107 bodů předčil druhého Jakuba Voráčka, který slavil triumf v roce 2015. Třetí příčka patří Davidovi Krejčímu, útočník Bostonu a vítěz Zlaté hokejky 2013 nasbíral od hlasujících 518 bodů.
Česká dvacítka se poprvé sešla pod vedením Václava Varadi
Česká reprezentace do 20 let se poprvé v nové sezoně sešla v Salzburgu a první trénink vedl její nový kouč Václav Varaďa. Trenéři měli k dispozici většinu nejlepších hráčů ročníku 1999 včetně Filipa Zadiny a Filipa Chytila. Čeští junioři mají před sebou podobné léto jako v minulé sezoně. Kromě domácího dvojzápasu se Švýcarskem je čeká i turnaj ve finském Vierumäki.