Články

Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 20. 9. 2018
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (14.9.2018 – 20.3.2018). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Martin Látal (BK Mladá Boleslav), HC Kometa Brno, HC Oceláři Třinec
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě podnětu klubu HC Energie Karlovy Vary zabýval ve zkráceném řízení zákrokem hráče Martina Látala na protihráče Ondřeje Beránka v utkání HC Energie Karlovy Vary – BK Mladá Boleslav (16. 9. 2018).
Ve 148 klubech proběhne Týden hokeje
Ve 148 klubech, což je nejvíce v historii, proběhne ve dnech 17. – 23. září 2018 popularizační a náborová akce Týden hokeje. Děti s rodiči se při ní seznámí s ledním hokejem, dozvědí se, co pro zdravý vývoj dítěte přináší a s jakými nároky je spojen. Na řadě míst se programu zúčastní známé hokejové osobnosti, olympijští vítězové, mistři světa a mnohonásobní reprezentanti, na návštěvníky při něm čeká mj. výuka základů bruslení nebo ukázky minihokeje. Děti, které se do programu Pojď hrát hokej přihlásí a následně se ve svazu zaregistrují, získají i poukaz na hokejovou výstroj v hodnotě 1 500 Kč.
Nejmladší reprezentace žen vyhrála oba zápasy na německé půdě
Česká reprezentace žen do 16 let vstoupila do sezony 2018/2019 dvěma těsnými výhrami nad Německem. V Selbu se nejvíce dařilo dvojici Habartová-Bartáková, obě hráčky se dokázaly prosadit jak ve čtvrtek, tak v pátek.
Nejmladší reprezentace žen odehraje první dva zápasy v sezoně
Česká reprezentace žen do 16 let odehraje první dva zápasy v sezoně 2018/2019. Svěřenkyně trenéra Heindla odcestovaly do německého Selbu, kde je ve čtvrtek a v pátek čekají dva zápasy proti stejně starému místnímu výběru.
Prestižní magazín The Hockey News pochválil podobu nových dresů
První soutěží, na které se reprezentace představila v nových dresech, byl Hlinka Gretzky Cup, turnaj osmnáctiletých hokejistů, který se hrál v srpnu 2018 v Edmontonu a Red Deeru. Novou podobu dresů při něm zaznamenal i prestižní hokejový magazín The Hockey News, jehož tištěné a internetové vydání sledují více než dva milióny čtenářů na celém světě.
Akademie Bílých Tygrů byla vyhlášena jako nejlepší v uplynulé sezoně
Nejlepší Akademií Českého hokeje v sezóně 2017/18 se stala akademie BÍLÍ TYGŘI LIBEREC. Prestižní ocenění získala na základě řady kritérií, z nichž k nejdůležitějším patří počty hráčů v mládežnických reprezentacích, úspěšnost ve výchově hokejistů pro nejvyšší soutěže dospělých, umístění v dorosteneckých a juniorských soutěžích nebo spojení tréninkového a vzdělávacího procesu.
Začíná Tipsport extraliga. Mistr ČR bude znám nejpozději 30. dubna 2019
Nejvyšší hokejová soutěž, Tipsport extraliga, začíná 14. září 2018, její základní část končí 8. března 2019. Předkolo play off se bude hrát 11. až 17. března 2019, Generali play off začne 18. března s tím, že mistr České republiky bude znám nejdříve 23. a nejpozději 30. dubna 2019. Skupina o umístění proběhne 12. až 24. března, baráž o účast v nejvyšší soutěži mezi 29. březnem a 23. dubnem 2019.
Do extraligy se vrací Antonín Jeřábek, rozloučí se zkušení rozhodčí Stanislav Barvíř a Petr Blümel
Na nominační listině extraligy figuruje 21 hlavních a 29 čárových rozhodčích, 9 delegátů a 22 brankových videorozhodčích. Nováčky v nejvyšší soutěži jsou hlavní rozhodčí Pavel Obadal s Tomášem Veselým a pětice čárových rozhodčích Jaromír Bryška, Ladislav Lučan, Ondřej Malý, Ondřej Polák a Radek Špringl. Se změnami v Pravidlech Mezinárodní hokejové federace IIHF se rozhodčí se zástupci všech extraligových klubů seznamovali na několika seminářích, podle nových pravidel probíhala i přípravná utkání před sezónou.
Rozhodnutí Komise rozhodčích k situaci z utkání Havířov – Litoměřice (8.9.2018)
Komise rozhodčích se vyjádřila k situaci z utkání Chance ligy číslo 1006 mezi týmy AZ Residomo Havířov a HC Stadion Litoměřice hraného dne 8.9.2018: